طراحی سایت
پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397.
امروز :

Email ic  Info@IranianSteelCenter.ir

typo 2d

2000px Tokyoship Home icon 2.svglogincallsocial linkedin square2 128faenza telegram by xaviermartinezf d7qafub44 244 344 1share logo

به حساب کاربری خود وارد شوید. در مرکز فولاد ثبت نام کنید

ورود به مرکز فولاد

نام کاربری در مرکز فولاد
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار
رمز عبور را فراموش کردم

ثبت نام در مرکز فولاد

بخش های ستاره دار الزامی هستند.

نام و نام خانوادگی را فارسی وارد نمایید.
نام کاربری را با زبان انگلیسی وارد نمایید
نام و نام خانوادگی *
نام کاربری *
کلمه عبور *
تکرار کلمه عبور *
آدرس ایمیل *
تکرار آدرس ایمیل *

English تماس با مادرباره ما

کارکرد صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی تسهیل‌گر و تضمین‌کننده است

توافقنامه همکاری حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از منابع صندوق توسعه ملی در بخش معدن و صنایع معدنی امضا شد.


به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای توافقنامه همکاری حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از منابع صندوق توسعه ملی در بخش معدن و صنایع معدنی با اشاره به فرآیند اعطای وام اشتغال روستایی طبق مفاد توافق نامه گفت:با همت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاران، ایمیدرو ، رئیس صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و خانه معدن توافق نامه همکاری برای توسعه معادن روستایی تهیه شد و نظرات معاونت برنامه ریزی و امورزیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور لحاظ شد.

او در ادامه با بیان اینکه بیش از 90 درصد معادن کشور معادن کوچک و روستایی هستند، گفت: بر اساس توافق نامه انجام شده، این نوع معادن می توانند تا سقف 15 میلیارد تومان وام دریافت کنند و با تضمین صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با آرامش خاطر در حوزه راه اندازی، بهره برداری وفرآوری معادن فعالیت کنند.

همچنین فرید دهقانی، رئیس صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در این جلسه گفت: در ابتدا، فعالان بخش معدن همه درخواست های خود از بانک ها را که در شعاع 20 کیلومتری روستاها قرار دارد در طرح کارا ثبت نام می کنند. دستگاه اجرایی مربوطه در استان نیز میزان عملکرد معدن را بررسی می کند و به صندوق بیمه فعالیت های معدنی ارسال شده و در آنجا ارزیابی تخصصی و فنی و مالی صورت می گیرد و سپس طرح به کارگروه ملی ارسال می شود.

وی ادامه داد: پس از تایید کارگروه ملی، به صندوق بیمه ارسال می شود و ما به عنوان درصد بسیار کمی (زیر 2 درصد) به عنوان صدور ضمانت نامه یا بیمه نامه دریافت می کنیم. پس از آن بانک بیمه نامه را به عنوان وثیقه می پذیرد و بهره بردار هیچ نوع تماسی با ما از نظر توثیق وثایق نزد بانک ندارد و کارکرد صندوق تسهیل گر و تضمین کننده برای اعطای وام است.

در این جلسه منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زرگر، معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی نیز طی سخنانی به تشریح اهمیت امضای این توافق نامه در توسعه بخش معدن پرداختند.

Top